Dolgu Uygulamaları

Dolgu ve Botoks Uygulamaları

Zamanla birlikte yüzde meydana gelen istenmeyen değişimler ameliyatsız kozmetik uygulamalarıyla giderilerek kişiler daha genç bir görünüme kavuşabiliyor. Dünya genelinde en çok başvurulan dermokozmetik uygulamaların başında yer alan dolgu ve botoks uygulamaları hızlı ve güvenli sonuçlar veriyor.

 

Dolgu

Daha dolgun dudaklara kavuşmak, burun şeklinde minimal düzenlemeler yapmak, yıllar içerisinde yüzde meydana gelen derin kırışıklıkları doldurmak ve yüz şeklini iyileştirmek amacıyla dolgu uygulamaları gerçekleştiriyorum. Yaklaşık 9 – 12 ay kalıcılığa sahip dolgular ile ameliyatsız estetik beklentilerini karşılıyorum. (Tekrarlayan uygulamalarda dolgu kalıcılık süresi 2 – 3 ay uzayabiliyor.)

 

Dolgu uygulamaları sayesinde hastalarımın;

 • Dudaklarını kalınlaştırabiliyorum,
 • Yüz konturlarını iyileştirebiliyorum,
 • Hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri ile kaş düşüklüklerini düzeltebiliyorum,
 • Göz altlarındaki çöküntüleri giderebiliyorum,
 • Kırışıklıkları azaltabiliyorum,
 • Küçük ve geride olan alt çeneyi daha dolgun hale getirerek yüz ile çeneyi orantılı hale getirebiliyorum,
 • Ameliyatsız burun estetiği kapsamında burundaki minimal şekil bozukluklarını düzeltebiliyorum,
 • Burun kenarlarından dudak kenarlarına uzanan nazolabial çizgileri doldurabiliyorum,
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirebiliyorum,
 • İlerleyen yaşla birlikte yüzün azalan hacmini geri kazandırarak daha genç görünmelerini sağlayabiliyorum.

 

Botoks

Bazı kas sorunlarının giderilmesi için tedavi; kırışıklıkların giderilmesi için kozmetik amaçlarla başvurulan Botoks uygulaması hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça yaygındır. Doğada bulunan Clostridium Botulinum adlı bir bakteri ve sporları zararsız olsa da sporlar vejetatif hücrelere dönüştüğünde ve hücre popülasyonu arttığında “Botulinum toksin” adı verilen bir madde üretmeye başlar. Botulinum toksini çok düşük dozlarda insanlara enjekte edildiğinde, enjekte edilen bölgedeki kasların paralize yani felç olmasını sağlar. Botoks uygulamaları yaklaşık 4 – 6 aylık kalıcılığa sahiptir. Uygulamaların kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir. Botoks uygulamaları tekrar edildikçe dolgu uygulamalarında olduğu gibi etki süreleri 2- 3 ay uzayabilir.

 

Kozmetik Amaçlarla Botoks Uygulaması

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları arasında bulunan botoks uygulamaları ile;

 

 • Yüz ifadesini etkileyen mimik izleri giderilebilir,
 • Göz çevresi ve alında bulunan kırışıklıklar kaldırılabilir,
 • Dudak, ağız, burun yan duvarı ve kaşların arasındaki kırışıklıklar yok edilebilir,
 • Burun şeklindeki minimal sorunlar düzeltilebilir, burun ucu kaldırılabilir,
 • Kaşlar yeniden konumlandırılabilir.

 

Tedavi Amacıyla Botoks Uygulaması

 

Botoks uygulamaları ameliyatsız yüz estetiği alanında kullanılmalarının yanı sıra tedavi amacıyla da tercih edilebilir.

 

 • Botoks ile Bölgesel Terleme Tedavisi: Yüz, el, koltuk altı, ayak ve saç derisinde aşırı terleme sorunu yaşayan kişilere botoks uygulaması yapılabilir. Yaklaşık 4-5 gün içerisinde sonuç alınır ve uygulama bölgesindeki ter bezlerini uyaran kimyasallar bloke edildiği için 4-6 ay süre ile terleme sorunu ortadan kaldırılabilir.

 

 • Botoks ile Migren Tedavisi: Botoks uygulamasının migren ağrılarını ve migrenin yol açtığı şikayetlerin azaltılmasını sağladığının ortaya çıkarılması ile migren tedavisinde botoks uygulamalarına başlandı. Alın, şakak, ense ve boyun bölgesine uygulanan botoks tedavisinin etkisi 3-4 ay arasında değişebiliyor.

 

 • Masseter Botoksu: Çiğneme görevine sahip en önemli kaslardan biri olan masseter kası genişleyerek bazı kişilerde yüzün alt kısmının kalınlaşmasına ve köşeli bir hal almasına neden olabiliyor. Kadınların yüzünde erkeksi ve sert bir görünüm oluşmasına yol açabilen Masseter kasının belirginliğinin azaltılması ve yüzün daha ince görünmesi amacıyla botoks uygulaması yapılabiliyor. Yüz konturunun düzeltilmesi ve çene çizgisinin belirgin hale getirilmesini sağlayan masseter botoksunun etkisi yaklaşık 3 haftalık bir süreç sonunda ortaya çıkıyor. Masseter botoksu kalıcılığı her zamanki gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor.

 

Tüm bu alanlar dışında botoks tedavisi diş sıkma ve diş gıcırdatma sorunlarının giderilmesinde de etkili sonuçlar doğuruyor. Aynı zamanda botoks tedavisi biz KBB uzmanları tarafından spazmotik disfoni olarak adlandırılan rahatsızlıkta ses tellerine de uygulanabiliyor.

 

Dolgu ve botoks; geçen zamanın etkilerini azaltmak amacıyla uygulanan ameliyatsız estetik uygulamaları arasındadır. Deneyimli ve uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça güvenli olan bu uygulamalara tek başlarına ya da rinoplasti ya da otoplasti gibi estetik ameliyatların etkisinin arttırılması adına ihtiyaç duyulabilir. Dolgu ve botoks uygulamaları ile hem kadınlar hem de erkekler daha genç görünebilir, zamanın izlerini yüzlerinden silebilir ve yüzlerindeki yorgun ifadeden kurtulabilir.

WhatsApp